Jdi na obsah Jdi na menu
 


MCing a rap

Nejhlavnějším elementem této kultury je samozřejmě Mcing. MC je člověk, co dokáže mluvit do rytmu hudby. Ne jen laciné a bezvýznamné bláboly, ale mluvit v rýmech, tedy rapovat. Tihle MC´s se pouští do soubojů mezi sebou, takzvaných battlů. Bojují tím, že se pokouší jeden druhého shodit jak z hlediska rýmů a básnických schopností, tak jeho osobních vlastností a kvalit. Musí to zvládnout v nejoriginálnějších rýmech a metaforách. Vyhrává ten, kterému je dav více nakloněn.

 

DJing

Druhým zásadním elementem je DJing. Jehož zakladatel byl již zmíněn a je to Kool Herc, který ho v podstatě vytvořil. DJ´s tvoří své skladby pomocí dvou různých songů a scratchů. Vznikají tak naprosto originální skladby.

 

Breakdance

Tanečníci jsou často označováni jako B-boys nebo B-girls. Jde o dynamický tanec, který vznikl v ulicích měst. Z Breakdance se odvíjí přímo Hip Hop jakožto taneční styl, nicméně neobsahuje všechny jeho prvky. Tento taneční styl má minimální omezení pozic a kroků.

 

Graffiti

Forma městského umění. Původně bylo graffiti způsob, jak označit (tagovat) místo, kde působil dotyčný umělec nebo gang.

První formy grafity byly jen rychlé tahy fixem či sprejem-tagy. Z těch se postupem času vypracovaly obrovké obrazy v barevném provedení s různými grafickými efekty, stínováním apod.

Graffiti bylo spojováno s něčím nelegálním. A i dnes ve většině míst je vytváření graffiti bez povolení nelegální a bývá trestáno.

 

Beatboxing

Je  zvukové  vyjádření  hip   hopu.   Beatboxer  vytváří  tzv.  beaty, rytmus   i  celé melodie  pouze  za  použití vlastních  úst.  Lze  tak vidět MC, jak rapuje do rytmu, který mu udává právě Beatboxer.